Overview Reviews Product Description Yukon cast yoke for GM 8.5in. with a 1350 U/joint size. 3.625in. snap ring span; 1.188in. cap diameter. Outside snap ring. This yoke uses straps. All Yukon yokes come with a one year warranty against manufacturing defects. Product Videos Custom Field Category Drivetrain>Differential Yokes Clearance Item N MPN YY GM8.5-1350-C Product Reviews Write a Review Write a Review × Yukon Gear & Axle Yukon Gear Cast Yoke For GM 8.5in w/ A 1350 U/Joint Size - YY GM8.5-1350-C Rating * Select Rating 1 star (worst) 2 stars 3 stars (average) 4 stars 5 stars (best) Name Email * Review Subject * Comments *